1. Zasady prowadzenia dokumentacji w komórkach przetargowych w oparciu o procedury kancelaryjno-archiwalne. Ujęcie pzp w instrukcji kancelaryjnej oraz przepisach wewnętrznych.
2. Dokumentacja zamówień publicznych podmiotów samorządowych i państwowych w jednolitych rzeczowych wykazach akt (klasyfikacja i kwalifikacja przetargów).
3. Okresy przechowywania dokumentacji w świetle prawa krajowego i przepisów unijnych. Z czego wynikają kategorie archiwalne? Problem uzgadnianie kategorii z właściwym archiwum państwowym.
4. Jak ustalić komórkę merytoryczną w procesie gromadzenia dokumentacji i jakie są jej obowiązki? Różnica między komórką organizacyjną, merytoryczną i współdziałającą.
5. Problem wyboru systemu do wykonywania czynności kancelaryjnych, tak by prowadzić akta przetargów w postaci papierowej (tradycyjnie) lub elektronicznej (w systemie teleinformatycznym klasy EZD).
6. Czy każda teczka ma mieć spis spraw? Pojęcie dokumentacji „nietworzącej akt spraw”. Zasady znakowania przesyłek wpływających (pisma, a akta sprawy).
7. Etapy porządkowania zakończonej dokumentacji zamówień publicznych. Różnice w przekazywaniu teczek do archiwum zakładowego i składnicy akt.
8. Elementy opisu teczek z postępowaniami i ewidencjonowanie dokumentacji zamówień publicznych.
9. Kiedy i jaką dokumentację pzp należy oddać do archiwum, a jakie teczki można pozostawić na stanowisku pracy?
10. Postępowanie z dokumentacją pzp, zawierającą dane osobowe, których okres przetwarzania upłynął (realizacja przepisów dot. ochrony danych osobowych).
11. Zasady rozliczania się z aktami nieprzydatnymi (brakowanie a niszczenie) i udział komórek przetargowych w wartościowaniu akt.
12. Korzystanie z dokumentacji pzp przekazanej do archiwum (udostępnianie a wycofanie akt).
13. Podsumowanie, pytania i odpowiedzi.
Zamówienia publiczne